Houstone, zase máme problém.
Problém tří těles? A co my s tím? No, buď jste součástí problému, nebo jste součástí řešení, Houstone. Ok, už jste zkoušeli design thinking? Problémy se nevyhýbají vůbec nikomu a jejich řešení je tak trochu svébytná disciplína. K řešení potíží s problémy můžeme využít celou řadu přístupů, třeba pracovní rámec IDEAL, Phoenix checklist nebo právě metodologii design thinking.
Jak to vidí Anežka?
Design thinking je hlavně metodologie (tedy klasický komplexní proces, který má různé fáze, techniky i nástroje), jak kreativně a zároveň strukturovaně přistupovat k řešení problémů.
Detailněji o design thinkingu
Přístup design thinkingu do procesu zapojuje celý tým a třeba i celou firmou s jasnou misí - vyřešit téměř jakékoliv problémy na základě faktů a dat. Dalo by se i říct, že principy, techniky i každý dílčí krok nás vede k vystoupení z vlastní bubliny, abychom otevřeli hlavu různým pohledům a přesto se spolu domluvili a došli k novému řešení společně. Zní to příliš ideálně? Je namístě říct, že design thinking nenabízí ultimátní řešení, které problémy vyřeší mávnutím kouzelného proutku. Design thinking není ani dogma, ani náhrada procesů a postupů, které při práci fungují. Jde o obohacení a o metody, které podpoří empatii a problem solving mindset. A i zde platí obecná pravda “shit in - shit out”, tedy pokud nebudeme poctiví v kvalitě dat a vstupů, nemůžeme očekávat kvalitní výstupy.
Pro pokračování se prosím přihlašte.
Čeká tu na vás ještě 90 % obsahu.